شنبه , ۱ مهر ۱۳۹۶
خانه / آخرین اخبار / برگزاری موفق کنگره زبان اسپرانتو ایران

برگزاری موفق کنگره زبان اسپرانتو ایران

نخستین کنگره زبان اسپرانتوی ایران توسط موسسه فرهنگی هنری فراروش یسنا با موفقیت اجرا گردید.

اولین کنگره اسپرانتو ایران در روزهای چهارم تا ششم فروردین سال ۱۳۹۳ با حضور بیش از یکصد شرکت کننده داخلی و نیز نمایندگانی از کشورهای استرالیا، فرانسه، ژاپن، لهستان و کره جنوبی در تهران برگزار شد. در این کنگره آقای لی جونگ کی عضو هیئت مدیره انجمن جهانی اسپرانتو به عنوان مهمان ویژه حضور داشتند.

مراسم افتتاحیه در روز نخست با قرائت پیامهای سلام و تبریک دریافتی از کشورهای مختلف و خوشامدگویی حاضرین آغاز شده و با برنامه هنری و عصر آشنایی ادامه یافت. در این روز گزارش هیئت مدیره انجمن اسپرانتوی ایران نیز به شرکت‌کنندگان ارائه شد.

در روز دوم کنگره اسپرانتو با سخنرانی لیی جونگ کی آغاز شد. ایشان ضمن ابراز خرسندی از حضور در کنگره و تمجید از سطح بالای توانایی اسپرانتودانان ایرانی، مطالبی درباره فعالیت‌هایشان برای فراگیر شدن زبان اسپرانتو در کشور کره ایراد نمودند. درباره کاربرد و فلسفه زبان اسپرانتو در دنیا و اهمیت آن، نه تنها در اروپا بلکه در منطقه، که نقش بسزایی را در روند صلح جهانی آن هم بدلیل بی طرف بودن این زبان ایفا مینماید مطالبی توسط آقای سو گیلسو (فعال اسپرانتیست و استاد اقتصاد دانشگاه کره ) مطرح شد. از دیگر سخنرانان این روز خانم دکتر شیرین احمدنیا و آقایان احمدرضا ممدوحی و غلامرضا آذرهوشنگ بودند که هریک به بررسی و معرفی جنبه‌هایی از کاربرد و اهمیت زبان اسپرانتو پرداختند. مراسم روز دوم کنگره با تقدیر از فعالان این عرصه و گرفتن عکس یادگاری به پایان رسید.

روز سوم کنگره نیز به گل‌گشت نوروزی اختصاص یافته بود که طی آن گروهی از شرکت‌کنندگان در کنگره به بازدید از کاخ گلستان و بازار تجریش پرداختند.

درباره ی مدیر

همچنین ببینید

سمینار چیست؟

بسیاری از ما وقتی مقابل عناوینی چون همایش، سمینار، ورکشاپ و… قرار می‌گیریم، معنی آن‌ها …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*